مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار

اگرچه آغاز یک کسب‌وکار به‌تنهایی امکان‌پذیر است اما بررسی چالش‌های پیش رو، نقاط ضعف و قوت و تجزیه‌وتحلیل بسیاری از مسائل دیگر که ممکن است برسرراهتان قرار گیرند لزوم مشاوره کسب‌وکار  را مشخص می‌کند، مشاوره یعنی کمک طلبیدند ازمتخصصین این امر که در این زمینه خبره‌اند و می‌توانند راهکارهایی ارائه نمایند که ممکن است برای کارآفرینی شما مفید باشد، این افراد در ضمن دانش موردنیاز در این زمینه تجارب ارزشمندی نیز دارند که همراه خوبی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید یا ارتقا برای یک حرفۀ باسابقه و قدیمی به شمار خواهد آمد.

گرفتن مشاوره کسب‌وکار علاوه بر این‌که زمان رسیدن شما به هدفتان را تسریع می‌بخشد بهترین راه و کم‌هزینه‌ترین راه را نیز در پیشروی‌تان قرار می‌دهد، ارائه مدل‌های مختلف و بررسی میزان موفقیت آن‌ها، بیان روش‌هایی برای ایجاد تغییرات کاربردی و پیدا نمودن فرصت‌های جدید، بازاریابی و بهبود عملکرد سازمانی، مشخص نمودن توان و استعدادهای کارآفرین، تبدیل ایده‌ها به محصول از دیگر نتایج یک مشاوره خوب و اصولی محسوب می‌شود.

مشاوره کسب‌وکار به کارآفرینان کمک می‌کند تا بعدازاین که شرکت خود را به ثبت رساندند در شناختن مشتریان و علایق آن‌ها گام مثبتی بردارند، هزینه‌ها را برآورد کرده و میزان بودجه را بسنجند، بدین‌صورت سرمایۀ خود را مدیریت نموده و سرمایه‌گذار جذب نمایند و از راهکارهای آن‌ها استفاده کنند و از همه مهم‌تر این‌که از همین ابتدای راه، مسیر شرکت را مشخص کرده و بدانند در کدام جهت به‌پیش می‌روند، یعنی اینکه می‌خواهند چه نوع شرکتی و باچه ویژگی‌هایی داشته باشند.

یک مشاوره کسب‌وکار خوب می‌تواند آگاهی‌های لازم را در همان قدم‌های اول به مشاوره گیرندگان خود بدهد، مثلاً آگاهی وضعت مالیاتی که در آینده با آن روبه‌رو خواهند شد، چگونگی کسب مجوزهای لازم برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار، اخذ بیمه و خدمات ارائه‌شده توسط آن‌ها، حساب‌رسی دقیق و اصولی، انتخاب مناسب‌ترین مکان برای شروع کار و… نکات مهمی هستند که آگاهی نداشتن در مورد هریک از آن‌ها ممکن است مشکلاتی را بر سر راه کسب‌وکارتان قرار داده و شمارا از ادامۀ راه ناامید نماید.

مشاوره کسب و کار
مشاوره کسب و کار

یک مشاوره کسب‌وکار موفق مسلماً یک برنامه راهبری موفق نیز دارد که متناسب با شغل و میزان سرمایۀ شما منعطف بوده و بهترین بازاریابی را ارائه می‌کند، مانند چگونگی پیمودن مسیر به روشی که بتوان از رقبا برای جذب سهم بیشتری از بازار جلو افتاد وبرند مطرحی داشت و بدین‌صورت مشتریان بالقوه جذب نمود و هزینه‌ها را کاهش داد و درآمدزایی کرد.

مشاوران حقیقی یا حقوقی می‌توانند بر روی مدیران سازمان‌ها تأثیر گذاشته و مدیران نیز به‌عنوان اصل اساسی می‌توانند راهکارهایی برای پیشبرد بهتر سازمان ارائه دهند، بیان این نکات داشتن یک مشاور و یا یک گروه مشاور را برای موفقیت در کسب‌وکار متذکر می‌شود، زیرا این افراد بامهارتی که دارند باعث افزایش سودآوری در شرکت شما می‌گردند، البته این نوع مشاوره‌ها برای استارتاپ های کوچک با محدودیت‌های مالی فراوان و ارائه اطلاعات محدود جهت ارزیابی اثربخشی موردنظر را مسلماً نخواهد داشت و احتیاج به برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و جزئی‌تر خواهد بود.

تیم رسانو با ارائه خدمات مشاوره‌ای جهت مدیران درزمینهٔ های مختلفی چون منابع مالی، حقوقی، مهندسی، مدیریت پروژه و . . . شمارا در ارائه بهترین مشاوره کسب‌وکار یاری می‌رساند.

source

اکنون سفارش دهید